Zbiórka na mikroskop

W leczeniu nowotworów narządu ruchu jednym z elementów procesu terapeutycznego jest zabieg chirurgiczny. W ramach prowadzonego leczenia chirurgicznego dąży się do wykonania operacji radykalnej wg oceny onkologicznej (wycięcie guza z marginesem tkanek zdrowych). To właśnie zabieg operacyjny decyduje o ostatecznym wyniku terapii. Należy jednak pamiętać, że najczęściej po wstępnej chemioterapii operacje są mniej rozległe, mniej obciążające chorego oraz umożliwiają oszczędzenie tkanek i narządów.

"Jesteśmy Kliniką Onkologii i Chirurgii Onkologicznej dla Dzieci i Młodzieży. Leczymy wielodyscyplinarnie i kompleksowo pacjentów z całej Polski. Największe doświadczenie mamy w leczeniu guzów litych, w tym guzów kości. Nasi chirurdzy i ortopedzi wykonują zabiegi na najwyższym poziomie, światowym poziomie z wykorzystaniem najnowszych technologii, w tym endoprotez. Mikroskop, którego potrzebujemy pozwoliłby na to, aby ubytki po usunięciu guza kości wypełniać własnymi tkankami zamiast protezami, które wymagają czasami wielokrotnych rewizji i kolejnych operacji. Wiadomo, że własne tkanki pacjenta goją się najlepiej. Moglibyśmy wykorzystywać ten mikroskop przez wiele lat, dla wielu pacjentów z całej Polski, dla wszystkich naszych dzieci i młodzieży, młodych dorosłych. Niestety nigdy nie wiemy ile i kto z naszych bliskich będzie wymagał takiej pomocy, dlatego potrzebujemy mikroskopu, aby wszystkim, którzy mają do tego wskazania zapewnić najlepszą jakość wykonywanych operacji." – mówi dr Zofia Małas

 httpspomagamplkarakorun2022png

Jak podkreśla dr n. med. Bartosz Pachuta, specjalista ortopedii: "Wystarczającymi szczęściem losu jest choroba nowotworowa, a brak dostępu do najlepszych technik operacyjnych nie powinien mieć miejsca. Bardzo prosimy Was, pomóżcie nam, jeśli tylko możecie zdobyć ten sprzęt, a żebyśmy my z kolei mogli optymalnie pomagać naszym pacjentom. Dziękuję bardzo."

 

Do tej pory Klinika wypożyczała mikroskop operacyjny za bardzo wysokie kwoty, a zabiegi muszą być projektowane pod dostępność tej usługi. Jednakże ich unikalność i wysoka jakość została doceniona już kilkukrotnie, m.in. zostaliśmy 3 krotnie uhonorowani IV miejscem w konkursie Złoty Skalpel organizowanym przez Puls Medycyny.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, a szczegóły akcji znajdują się pod linkiem: https://pomagam.pl/karakorun2022