II miejsce w konkursie Forum Rynku Zdrowia

W dniach 24-25 października odbywa się XVIII Forum Rynku Zdrowia. Jest to prestiżowe wydarzenie w dziedzinie medycyny. Specjaliści związani z tym obszarem tworzą opiniotwórcze debaty. W tym roku zostały poruszone tematy takie jak:

  • Najpierw pandemia, potem wojna – ochrona zdrowia w niespokojnych czasach
  • Priorytety polityki zdrowotnej państwa
  • Kadry w ochronie zdrowia
  • Organizacja leczenia, finansowanie i terapie wybranych chorób
  • Rozwój e-Zdrowia i nowych technologii medycznych
  • Zarządzanie szpitalami i innymi podmiotami ochrony zdrowia

 

182795_r0_940jpg

Podczas Gali XVIII Forum Rynku Zdrowia, poznaliśmy laureatów szesnastej edycji Portretów Polskiej Medycyny.

W tym roku nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach:

·         Menedżer Rynku Zdrowia

·         Lekarz Rynku Zdrowia

·         Wydarzenie Rynku Zdrowia

Wśród dotychczasowych Laureatów Portretów Polskiej Medycyny znaleźli się między innymi wybitni lekarze, znakomici menedżerowie ochrony zdrowia, postacie, które w szczególny sposób przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Portretami Polskiej Medycyny honorowane są osoby, których działalność wywiera istotny, pozytywny wpływ na naszą ochronę zdrowia.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że również nasi specjaliście dołączyli do grona osób wyróżnionych. Zespół prof. Anny Raciborskiej zajął 2 miejsce w kategorii Wydarzenie Rynku Zdrowia: „ Wdrożenie i przeprowadzanie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie unikatowych operacji ortopedycznych u dzieci chorych onkologicznie”.

Jak uzasadniło Jury: W Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie przy współpracy z chirurgami z Narodowego Instytutu Onkologii Oddział w Gliwicach przeprowadzone zostały unikatowe zabiegi u dzieci z pierwotnymi nowotworami kości. Wykonywane zabiegi łączą różne nowoczesne metody rekonstrukcyjne.

Nasz Zespół reprezentowali: prof. Anna Raciborska, dr n. med. Bartosz Pachuta oraz prof. Łukasz Krakowczyk.

Wyróżnienie to raz jeszcze podkreśla jak istotna jest interdyscyplinarna praca zespołowa oraz jak wiele możemy zaproponować naszym dzieciom. Leczenie nowotworów narządu ruchu niesie za sobą wiele wyzwań i ważne jest by odbywało się wyłącznie w ośrodkach o największym doświadczeniu.

 

„Niezmiernie cieszę się, że praca naszego Zespołu została doceniona. Na co dzień w Klinice realizujemy wiele działań, które służą małym pacjentom. A nie każdy o nich wie, bo dla nas czasami wydają się powszechne, ale dla pacjentów są unikalne i dopasowane indywidualnie do każdego z nich. I choć często musimy zmierzyć się z wieloma barierami i trudnościami organizacyjnymi, finansowymi itp. to doświadczeniem oraz merytoryczną wiedzą nie odbiegamy od krajów Europy Zachodniej. Nasza praca niesie niezmiernie duże obciążenie psychiczne, bowiem każdy z nas ma dziecko lub dzieci, ale doceniamy jak wiele radości w nasze życie wnoszą ci najmniejsi, najbardziej bezbronni pacjenci. Serdecznie dziękujemy raz jeszcze za wyróżnienie.” – prof. Anna Raciborska

Zachęcamy do zapoznania się z listą laureatów:

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/XVIII-Forum-Rynku-Zdrowia-Poznalismy-laureatow-Portre...

Ze szczegółami wydarzenia można zapoznać się na stronie: https://www.forumrynkuzdrowia.pl/2022/pl/

Źródło: https://www.forumrynkuzdrowia.pl/2022/pl/